Schizofrénia ministerky, alebo vedomá likvidácia poľnohospodárstva.

Autor: Jozef Fabian | 22.1.2018 o 18:18 | (upravené 26.1.2018 o 11:28) Karma článku: 4,76 | Prečítané:  1237x

Takto sa dá vysvetliť postoj agrárnej celebrity k rezortu pôdohospodárstva. Ak si ministerka dá za hlavnú prioritu čipovanie psov - logiku to má len jednu. Zrejme ako politruk SNS chce získať pre národniarov hlasy chovateľov psov.

Psíkov máme všetci normálni ľudia radi, ale povýšiť to na agrárnu prioritu je silná káva. ŽV ide strmhlav dole a to nám už klope na dvere africký mor ošípaných, na ktorý ja osobne v médiach upozorňujem od vyhlásenia karantény na Zlínsku takmer rok. Už som bol na smiech pre verejnosť a skoro som získal prezývku likvidátor poľovníkov.Teraz sa štátna správa zobudila a ide to riešiť - až keď si to uvedomili, že končí sranda. Ak ministerstvo v spolupráci veterinárnou správou nespracuje celú vertikálu likvidácie - decimácie stavov diviačej zvery sú pokusy márne. Ministerka ak to nevie nech sa opýta kolegov v Nemecku ako pristupujú k eliminácií diviakov - tam ich idú likvidovať v počte 500 tisíc kusov a zatiaľ sa im darí.

Ministerku treba pochváliť - módna polícia ju veľmi kladne hodnotila čo je prínos pre jej ego. Žiaľ roľníkom ostanú len oči pre plač. Aktivity prvej ministerky pôdohospodárstva vo funkcii podpredsedu Vlády SR jej zrejme zvýšili aj apetít na vínko pri ktorom sa dáva veľmi rada fotiť z čoho majú ľudia na pôde veľkú bezvýznamnú nulu podobne ako zo štátnou pomocou vo výške 0,41 € /ha zatiaľ čo roľník za riekou Moravou 32€/ha a za Dunajom maďarský sedliak 43€/ha.

Takáto arogancia roľníckeho stavu od čias tatíčka Masaryka cez budovanie socializmu až po dnešok nikto nezaregistroval. Sľubov od Dankovej kapitánskej družiny sme sa napočúvali len výsledky v lepšie časy pod vlajkou SNS sa ukazujú ako vysmážané snehové gule. 

Poľnohospodári začali biť na poplach na rozdiel od politikov si uvedomujú zložitú až kritickú situáciu chlebového odvetvia. stali sme sa kolóniou na suroviny a pridaná hodnota sa tvorí za hranicami a naše peniaze končia v zahraničí. Slovami predsedu hnutia SME RODINA - Borisa Kollára národnou podporou vo výške 1 kravína s dojnicami problém poľnohospodárstva na Slovensku nevyriešime.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?