(Ne)Podporme parlamentnú stráž

Autor: Jozef Fabian | 25.9.2013 o 13:36 | (upravené 25.9.2013 o 13:43) Karma článku: 16,29 | Prečítané:  505x

 Už aj tak dosť v deravom rozpočte našej finančne ubolenej  a podvyživenej republike si ideme si vytvoriť parlamentnú stráž z peňazí daňových poplatníkov. Údajne to má zabezpečiť poriadok a disciplínu v našom zvrchovanom parlamente. Po všetkých aférach a excesoch neviem či je to ešte parlament, staničný bufet alebo cirkusové šapito Slovakia.

Podľa zdravého uváženia obyčajného sedliaka v parlamente sedí politická elita Slovenska. Teraz si treba zadefinovať, či je to ozaj politická, finančná alebo duchovne najbohatšia elita občanov Slovenska. To, že sa vedie verbálna súťaž, vyhrážky či ostré slovné výmeny to sme si už zvykli ako na nekvalitné potraviny z dovozu na pultoch našej obchodnej siete. V parlamente boli aj chlapské, či ženské zauchá no národ mal možnosť vidieť už aj pästné súboje a mohli sme sa na tom pobaviť a to je všetko. Žiaľ úbohosť duchovných, morálnych a etických  hodnôt prifarbená s alkoholovým podtónom posunuli túto inštitúciu do marazmu.

Geniálne to vymysleli so zriadením parlamentnej stráže. Občania sa skladajú na politické rozpočty parlamentných strán miliónmi eur, platy a výhody poslancov sú ozaj excelentné, kde v krajine už vyše 20% občanov žije pod hranicou chudoby. Slovensko sa postupne transformuje na policajný štát. Máme na Slovensku štátnu políciu, mestskú a obecnú políciu, finančnú políciu, vojenskú, železničnú, internetovú  a dokonca aj tajnú alebo skôr verejnú SIS. Tak toto sú problémy nášho zákonodarného zboru. Štátna polícia a osobitné oddelenie pre mravnostné delikty poslancov by bola konečne ozbrojená päsť na ochranu v boji proti vnútornému nepriateľovi poslancov  najschodnejšia asi cesta

Občania  majú tiež problémy medzi susedské  spory bude asi riešiť susedská polícia, problémy v krčmách krčmárska polícia a na verejných podchodoch podchodová polícia. Súkromná osoba alebo právnická osoba na ochranu poriadku si musí zriadiť ochranu a stráž na svoje náklady a nie na náklady štátu. Ak si poslanci chcú zriadiť policajnú ochranu a stráž nech si to platia zo svojho vrecka keď si v parlamentných kutlochoch vytrúbia a nevedia sa spratať do kože.

 Najspravodlivejšie by bolo keby aj poslanec prešiel odbornou spôsobilosťou so psychotestmi spojenými s detektorom lži a pekne si to zaplatil v rámci nákladov na kampaň. Vždy som sa držal sedliackeho rozumu a ten mi našepkáva, že určite by v NR SR zo súčasných poslaneckých celebrít ostalo minimálne torzo a to sa nechcem nikoho dotknúť osobne.

Groteskné správanie a aféry okolo parlamentného života aj kuloárneho dehonestujú slušných občanov tejto krajiny. To, že ja mám pravdu neznamená, že ju musia všetci so mnou zdieľať. Keď niekto so mnou nesúhlasí a má iný názor nie je nepriateľ - toho triedneho sme naháňali do roku 1989 dnes už nie je. V maštaliach, kde sa chová statok tiež musí byť určitá kultúra nie len prostredia, ale aj správania. Zvieratá tiež potrebujú svoj pokoj a príjemné prostredie bez násilností. Ak by sa v budove parlamentu chovali ošípané tak určite by tam bol slabučký prírastok to prostredie a atmosféra je viac ako choré. Pri historickom porovnaní s Uhorským parlamentom sme prepadli ozaj poriadne. Dokonca niektorý občania chápu pôdu v budove NR SR ako cestovnú kanceláriu ku - Parlament Tour.

Občan Slovenská je ako národ holubičí. Žiaľ občan platí a poslanec.........................

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?