Päť minút po dvanástej – ceny plynu Vláda SR zamrazila - dokedy?

Autor: Jozef Fabian | 22.9.2013 o 14:21 | (upravené 22.9.2013 o 14:31) Karma článku: 19,80 | Prečítané:  686x

    Pozorne som si pozrel nedeľnú reláciu ,,O 5 minút 12“. Veľmi ma zaujalo ako náš pán premiér sociálne cíti s občanmi, ktorí vykurujú s plynom. Bolo to dojímavé, štátnické len patrím do skupiny občanov, ktorí nevykurujú plynom. Tak mi je to platné ako slepcovi slnečné okuliare. Na Slovensku je vyše 1,77 milióna obytných a podľa Štatistického úradu 61,5 % obytných bytov je vykurovaných plynom. Je to pre mňa a obyvateľov  vyše 680 tisíc bytov smola.

   Kúrenie plynom je bez diskusie zrejme najekologickejší spôsob vykurovania domácnosti, ale nie všetci na to máme. Na Slovensku žije v chudobe už takmer 20 % občanov našej krajiny čo nie je málo. Pri súčasnej cenovej politike a poplatkoch za plyn predpokladám, že z tých 20% ani 5 % už dnes nevykuruje plynom a zvolilo alternatívne formy vykurovania a to drevom resp. uhlím, ktoré tiež niečo stojí. Táto sociálna skupina bude mať z toho osoh podobne ako keď na svetovej burze klesne cena arašidového masla.

  Počúval som to so svojím sedliackym rozumom a nepochopil som ten obrovský sociálny rozmer ochrany ceny plynu pre domácnosti bez plynovej prípojky. Buď majú smolu, alebo sú to nebodaj nepriatelia Vlády SR? Pri podrobnejšom pozeraní a slovách poslanca Fígeľa,, že nič nie je zadarmo" som pochopil, že to zaplatí daňový poplatník lebo aj všetky rezervy, proti inflačné brzdy a iné peniaze v štátnom rozpočte sú peniaze občanov Slovenska. Keby sme všetci kúrili len plynom tak ten sociálny dopad chápem. Žiaľ môžeme očakávať, že plyn pôjde hore len pre podnikateľov a zrejme občan ktorý nekúri plynom si to znovu zaplatí v zdraženom tovare za potraviny a spotrebný tovar na regáloch našich obchodov. Tak bude občan znova potrestaný. Občania na vidieku po väčšinou už upúšťajú od kúrenia plynom a prechádzajú na drevo a tento jav je už aj v rodinných domoch v mestách.

 

  Ak chce niekto robiť sociálnu politiku mala by byť adresná. Pochybujem, že občania bez plynovej prípojky majú záujem dotovať haciendy, luxusné vily s bazénmi vládnej finančnej oligarchie.  Ak je súčasná vláda ako hlavný akcionár SPP byť sociálny tak potom ako zriaďovateľ  podniku Lesy š.p. môže tento model sociálneho cítenia aplikovať aj v palivovom dreve pre chudobných a sociálne odkázaných. Lesy by tak boli vyčistené a chudoba spokojná. Zrejme tohto sa nikdy občan nedočká to si mohla dovoliť len šľachta z čias Rakúska Uhorska a komunisti do roku 1989, ktorý za symbolickú cenu umožnili získať palivové drevo na zemi. Dnes palivové drevo získať od Lesov š.p. je tak komplikované a pre štát je jednoduchšie obchodovať s magnátom Fiľom ako so sociálnou spodinou. Odštepné závody s oklieštenými právomocami obchodujú radšej s 3-5 regionálnymi spracovateľmi, živnostníkmi, ktorí zásobujú miestnych obyvateľov.

  V relácií zaznelo aj zlacnenie elektrickej energie čo treba kvitovať, ale elektrickou energiou je vykurovanie pre vyše 60% domácnosti finančne nemožné a ďalších 10 % otázne. Preto bežní občania pomôžte si ako viete možno aj pán Boh Vám pomôže. Dnes sa chudoba skladá na plyn pre občanov s plynovou prípojkou a zajtra sa ideme všetci občania Slovenska skladať na ozbrojenú stráž pre poslancov lebo sa nevedia dohodnúť a už sa bijú ako v staničnom bufete lebo chcú asi to najlepšie pre obyčajného občana.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Čo by nasledovalo, ak by súd rozpustil Kotlebovu ĽSNS?

Poslanci ĽSNS by o svoj mandát neprišli. Ich stranícka kasa by sa však zrejme vyprázdnila

DOMOV

Generálny prokurátor navrhol zrušiť Kotlebovu stranu

Najvyšší súd obdržal podnet na rozpustenie ĽSNS.

KOMENTÁRE

Podnet proti Kotlebovi? Krok, ktorý musel prísť

Návrh na zrušenie je normálnou obrannou reakciou spoločnosti.


Už ste čítali?